Proč dovolená na lodi?

Lodní říční putování, jedinečné zážitky z cestování.

Bez lodního průkazu, bez zkoušek, přesto kapitánem lodě

Vše vás naučíme, na lodi zacvičíme, lodní trasu poradíme

Originální aktivní dovolená, která vás jednoduše nadchne...


  Komplexní informace o pojištění

Veškeré lodě naší nabídky jsou již v základu bez jakéhokoliv příplatku pojištěny proti všem škodám, které na plavidle mohou vzniknout, stejně tak jako na všechny škody, které je možné provozem plavidla způsobit. Obvykle se před vyplutím z domovského přístavu skládá vratná kauce (její výše je uvedena ve smlouvě o pronájmu plavidla), která představuje Vaši spoluúčast na pojištění lodě. V případě, že loď odevzdáte bez poškození, je kauce vrácena v plné výši. V případě pojistného plnění je škoda do výše kauce z této hrazena, vše ostatní nad tuto sumu jde z pojistky.

   Pojištění kaucí

Kauci, která vyjadřuje Vaši spoluúčast na základním pojištění lodě (viz předchozí odstavec), lze navíc připojistit. Toto doplňkové připojištění (pojištění propadnutí kauce skládáné při pronájmu rekreačního plavidla) Vám nabídne i v sezóně 2022 drtivá většina domovských přístavů při předávce lodě, je však třeba počítat s tím, že v případě pojistného plnění budete jednat se zahraniční pojištovnou.

   Pojištění kauce v ČR

Pojištění propadnutí kauce skládáné při pronájmu rekreačního plavidla 

Tato pojistka nenahrazuje vlastní složení kauce v domovském přístavu před vyplutím. Kauce se v domovském přístavu před vyplutím normálně skládá, v případě nehody (pojistné události) je nutné vyžádat zápis o poškození rekreačního plavidla a potvrzení o propadnutí kauce. Na základě těchto dokumentů dojde po návratu do ČR k návaznému pojistnému plnění. V pojišťovně Uniqua stojí pojištění 1650 Kč, limit pojistného plnění je 20000 Kč při spoluúčasti 10%, minimálně však 5000 Kč. Při limitu nad 20000 Kč činí pojistné 3300 Kč. Pojišťovna Allianz nabízí za 1400 Kč limit 14000 Kč přo spoluúčasti 1600 Kč nebo za 2450 Kč limit 28000 Kč při spoluúčasti 2400 Kč. Pojistit můžete při návštěvě některé z poboček pojišťoven nabo využít osvědčených služeb firmy Boháč-finanční služby , kde s Vámi potřebnou pojistku zajistí na dálku. Za pozornot stojí též nabídka prezentovaná na boatsafe.cz . Případným připojištěním se doporučujeme zabývat třeba  již měsíc před prvním dnem Vaší plavby, klidně i dříve. Tato pojistka je možná u všech nabízených plavidel.

Odkup kauce skládáné při pronájmu rekreačního plavidla

Tato pojistka nahrazuje vlastní složení kauce před vyplutím. Její výše je obvykle okolo 10% kauce. Tato varianta pojištění je možná pouze u vybraných nabízených palvidel.

 

   Pojištění stornovacích poplatků

Protože se pronájmy jednotlivých plavidel uzavírají někdy i více jak rok předem a stornovací poplatky v segmentu turistického ruchu jsou poměrně veliké, nabízíme v okamžiku uzavření smlouvy o pronájmu plavidla pojištění storna u pojišťovny Allianz. Cena pojištění činí 3,2% z pojišťované částky. Pojistka se - stejně jako v případě běžných zájezdů - vztahuje pouze na zrušení cesty z předem stanovených důvodů (např. nemoc), nezbytné podrobné informace k přečtení před uzavřením pojistky naleznete zde. Pojištění storna si samozřejmě můžete uzavřít též sami u Vámi vybrané pojišťovny.

   Cestovní pojištění a pojištění storna:

Pro ty z Vás, kteří si budou na cestu uzavírat i cestovní pojištění (léčebné výlohy bez limitu pojistného plnění, úraz, zavazadla, odpovědnost, asistenční služby)  je dobrou variantou jeho uzavření v okamžiku uzavření smlouvy o pronájmu plavidla, kdy cestovní pojištění zahrnuje i pojištění storna. Můžeme pro Vás zajistit u pojišťovny Allianz, nezbytné podrobné informace k přečtení před uzavřením pojistky naleznete zde. Cestovní pojištění si samozřejmě můžete uzavřít též sami u Vámi vybrané pojišťovny.

 

   Cestovní balíček Komplet

Cestovní balíček pojištění pro týdenní plavby obsahuje pojištění léčebných výloh bez limitu pojistného plnění, pojištění odpovědnosti, zavazadel, stornovacích poplatků (storno max. limit 20 000 Kč/osoba), úrazové pojištění a doplňkové asistenční služby. Pojištění je v celkové délce 10 dnů (8 dnů plavba + 2 dny cesta). Výše pojistného 360 Kč / osoba (u seniorů nad 70 let se výše pojistného zvyšuje)

pojisteni-2015-1pojisteni-2015-2pojisteni-2015-3

Sledujte nás na Instagramu  Přidejte si nás na FacebookuLodní škola   I   Lodní oslavy  |   Učebnice VMP