Proč dovolená na lodi?

Lodní říční putování, jedinečné zážitky z cestování.

Bez lodního průkazu, bez zkoušek, přesto kapitánem lodě

Vše vás naučíme, na lodi zacvičíme, lodní trasu poradíme

Originální aktivní dovolená, která vás jednoduše nadchne...


  Zácvikové a školní plavby - bezkonkurenčních 1000 Kč/hodina za celou obytnou loď s kapitánem/instruktorem

Pokud budete chtít, naučíme Vás řídit loď ještě před odjezdem na vaší dovolenou. V klidu a pohodě, na řece Vltavě v Praze Holešovicích.

zacviky-2015-4ls002ls001

Nikdy jste loď neřídili a chcete si kormidlování jenom tak pro radost vyzkoušet? Neumíte si představit co pobyt na lodi obnáší? Chcete si ještě před nástupem na dovolenou v klidu a pohodě vedení lodě pod dohledem zkušeného a sympatického kapitána zkusit? Chcete strávit příjemné chvíle na vodě a oprášit staré kapitánské dovednosti? Právě pro Vás pořádáme školní, zácvikové a kondiční plavby po Vltavě. Vše probíhá pod dozorem zkušeného kapitána instruktora, který během plavby zasvětí zájemce do specifik řízení plavidel, povypráví o pravidlech lodního provozu, poradí užitečné fígle a zodpoví Vaše případné dotazy. Součástí školních plaveb je opakované přistávání a odrážení od břehu, nácvik manévrování s plavidlem, průjezd plavební komorou, zásady vyvazování, předpisové minimum atd. Standardně se pro klienty, kteří mají objednaný pronájem lodě v zahraničí, realizují plavby v délce 60, 120 nebo 180 minut, variantně je však možné zajistit individuální plavbu libovolně dlouhou včetně přistavení plavidla na jakémkoliv dosažitelném místě. Cena za 60 minut cvičné jízdy je pro klienty s objednaným pronájmem lodě v zahraničí či v ČR 1000,- Kč/hodina a obytná loď je v tomto případě vyhrazena pouze pro jednu posádku (nikdo cizí na palubě). Pro případné ostatní zájemce platí tarif Lodní školy.

V době plavební sezóny (tzn. od března do října) je sraz účastníků školní plavby v přístavu Praha Holešovice, který je hlavní základnou naší vltavské flotily.  V zimních měsících vyplouváme na kondiční a zácvikové plavby z nábřeží Edvarda Beneše (místo stání 17 - 18). 

zacviky-2015-1zacviky-2015-2zacviky-2015-3

   Základní zácvikové trasy

Nejoblíbenější zácvikové trasy, na kterých si cestovatelé nacvičují ovládání plavidla před dovolenou s lodí. Zácvik rozhodně není povinný, je to pouze malá ochutnávka života na vodě za více než příznivou cenu:)

   Plavba 60 minut

Praha Holešovice - odjezd / vjezd do přístavu, cvičné přistávání u mol, nácviky běžných manévrů, osvojení chování plavidla, předpisové minimum

   Plavba 120 minut

Praha Holešovice / Trója / Libeň (stará plavba) / Holešovice, cvičné přistávání u můstků osobní dopravy, nácviky běžných manévrů, osovojení chování plavidla, pravidla lodního provozu

   Plavba 180 minut

Praha Holešovice / Trója / Štvanice / Čechův most / Karlův most / Štvanice / Holešovice nebo Praha Holešovice / Trojský most /  Stromovka / Bubeneč / Podbaba / Praha Holešovice, přistávání u vývaziště nákladní dopravy, cvičné přistávání u můstků osobní dopravy, nácviky běžných manévrů, 2x průjezd plavební komorou, chování plavidla v silnějším proudu, řízení plavidla v hustém lodním provozu, pravidla lodního provozu

Zácvikové školní plavby probíhají celoročně denně - tedy jak o víkendech, tak i ve všední den.  Výcvik probíhá převážně na obytných lodích modelových řad Viking. Školní plavby si můžete rezervovat emailem nebo telefonicky na číslech 281 932 666, 281 930 708 nebo 777 697 043. Vzhůru na palubu, zážitky volají :)

   Celodenní zácvik 

I naši nabídku "Kapitánem na den" lze velmi hezky využít k přípravě na dovolenou. Po důkladném zácviku si budete se svou posádkou loď řídit sami a pokud u nás máte objednaný jiný pronájem, tak za zvýhodněných 4000 Kč včetně paliva! 

   Pro zájemce o vyšší školu či kapitánský průkaz VMP

Pro nadšence, kteří mají hlubší zájem o plavbu, lodě a vše okolo vody, nabízíme cvičnou plavbu na lodi Valerie Selene: díky délce necelých 17m, dvěma motorům a hmotnosti 25t se nejen v rámci ČR jedná o opravdu unikátní plavidlo, které můžete řídit a které svými parametry výrazně převyšuje obytné lodě, které se k pronájmu nabízejí.  Přizvat na plavbu si můžete až 11 přátel. Cena 2700 Kč/hodina s doprovodem instruktora, pokud jste již u nás měli loď pronajatu či máte pronájem objednaný.

Dále pořádáme kapitánské kurzy, jejichž závěrem je příslušná zkouška u Státní plavební správy a získání regulérního kapitánského průkazu Vůdce malého plavidla. Podrobné informace o termínech, kategoriích způsobilosti i osnovách výcviku naleznete na stránkách Lodní školy: www.lodniskola.cz

WP_20151024_013WP_20151024_023WP_20151024_024

Sledujte nás rovněž na sociálních sítích.

    Sledujte nás na Instagramu  Přidejte si nás na FacebookuLodní škola   I   Lodní oslavy  |   Učebnice VMP