Proč dovolená na lodi?

Lodní říční putování, jedinečné zážitky z cestování.

Bez lodního průkazu, bez zkoušek, přesto kapitánem lodě

Vše vás naučíme, na lodi zacvičíme, lodní trasu poradíme

Originální aktivní dovolená, která vás jednoduše nadchne...


  Bretaň

Bretaň je historická provincie v západní Francii na stejnojmenném poloostrově a současně nejmystičtější a hlavně nejsamostatnější a nejtvrdohlavější metropolitní region Francie. Pro Bretaň jsou charakteristické mírné zimy ovlivněné Golfským proudem a relativně chladnější léta s rychlou změnou počasí.

bretan-sppraha-2016-01bretan-sppraha-2016-02bretan-sppraha-2016-03

Objevte okouzlující tvář Bretaně z paluby své lodě, tvář svérázného regionu, stejnou jakou měla Bretaň již za časů kouzelníka Merlina. Při cestě na západ k oceánu spatříte Malestroit a jeho dřevěné domy, o něco dále pak nádherný hrad Josselin a Rohana... Po celou dobu plavby Vás budou rozličné hostinské domy lákat k alespoň krátkému zastavení. Nenechte se dlouho přemlouvat a využijte nabídku místních gastronomických specialit, které lze zapít lahodným douškem cideru (kvašeného moštu). Z těch nejproslulejších gurmánských lahůdek zmiňme alespoň grilovaného humra na armorický způsob, cotriade (výtečnou rybí polévku) či proslulé bílé máslo. A samozřejmě nemůžeme vynechat fantastické pověstné palačinky (crepes).

bretan-sppraha-2016-04bretan-sppraha-2016-05bretan-sppraha-2016-06

Vítejte na konci světa, kde je slovo stres neznámým pojmem a vyplujte po stopách keltské historie. Bretaň se člení na 4 departementy: Côtes-d'Armor, Finistère, Ille-et-Vilaine a Morbihan, přičemž celkový počet obyvatel překračuje hranici třech milionů.  Mýty opředená Bretaň Vám pomůže načerpat energii pro všední život. Vzhůru za slanou vůní moře i vůní kvetoucích mezí a vřesovišť. Zvlněný zelený reliéf s typickými kamennými stavbami, ze kterých dýchá historie. Bašta tradičních řemesel, zejména sklářství, řezbářství, kovářství, sochařství.

   Mapka plavební oblasti:

Bretaň - plavební mapa oblasti

.

bretan-sppraha-2016-07bretan-sppraha-2016-08bretan-sppraha-2016-09

  Charakteristika plavební oblasti:

Domovské přístavy: Redon, Glénac, Messac, Nort s/Erdre, Dinan

Jednosměrné plavby: ano

Počet splavných kilometrů v plavební oblasti: 425

Počet plavebních komor: 179

Průplavní tunely: 3

Vzdálenost od hranic ČR: 1350 km

Letecká doprava: nejbližší letiště s přímým spojením do České republiky je v Nantes, s přestupem v Paříži lze cestovat i do Rennes nebo Redonu. Z Paříže je dobré spojení i rychlovlaky TGV přímo do Redonu, přičemž jízdní doba Paříž - Redon je menší než tři hodiny. Z nádraží do domovského přístavu je to taxikem cca 15 minut, případně lze zajistit transfery do vybraných přístavů z nádraží/letiště předem již při objednávce plavidla.

Ostatní: velice rozmanitá plavební síť s minimální hustotou lodní dopravy (vyjma úseků blízko moře). Některé kanály či řeky na první pohled vypadají, že je vyloučené, aby po nich pluly lodě. Ale opak je pravdou. Plavba po těchto úzkých a zarostlých úsecích je jedinečným zážitkem i když si musíte dát občas pozor na větve sklánějící se těsně k palubě. Loď se pomalu prodírá zelenou džunglí, jako by se přibližovala k zámku spící šípkové Růženky. Ale čemu se divit v zemi Merlina, kouzelníka z artušovské legendy...

bretan-sppraha-2016-10bretan-sppraha-2016-11bretan-sppraha-2016-12