Proč dovolená na lodi?

Lodní říční putování, jedinečné zážitky z cestování.

Bez lodního průkazu, bez zkoušek, přesto kapitánem lodě

Vše vás naučíme, na lodi zacvičíme, lodní trasu poradíme

Originální aktivní dovolená, která vás jednoduše nadchne...


  Benátky

Benátky - navštivte Benátky vlastní lodí - vždyť Benátky a jejich okolí je jako stvořené právě pro vodní putování. Benátky jsou postaveny na 118 ostrovech spojených více jak 400 mosty. Benátky byly založeny již v roce 452 Venety po níž také dostaly svůj italský název "Venezia". Největší kanál Canal Grande je dlouhý 3,8 km a široký až 70 metrů. Je lemovaný paláci nejvýznamnějších a nejbohatších rodin a stejně jako v minulosti je hlavní tepnou Benátek. Nejznámějšími mosty jsou Ponte di Rialto, který byl v minulosti jedním z nejdůležitějších obchodních center Evropy (a i dnes se zde ještě živě uzavírají obchody) a most Vzdechů (Ponte dei Sospiri) spojující Dóžecí palác s někdejším vězením.  V těchto známých "olověných" žalářích se ocitl i sám Giacomo Casanova. A protože obžalovaní po vynesení rozsudku vzdychající kráčeli přes most do svých cel, jmenuje se tento most Vzdechů... Opravdu nádherné je náměstí Piazza San Marco s Basillica di San Marco . Jistě se vyplatí strávit v Benátkách alespoň jednu noc, protože noční atmosféra města je naprosto unikátní.

i-2016-080066-Benátkybentaky_t2

Benátky – město, které je prostoupeno vodou, které na vodě žije, město, jemuž se voda stala rodnou sestrou. Jeho úzké ulice jsou pro město typické, stejně jako věže nakloněné v důsledku nestabilních základů staveb, které jsou podpírány množstvím kůlů upevněných v bahnitém terénu.  Vyzkoušejte proslulý benátský dopravní prostředek pro ty nejužší kanály: benátskou gondolu. Gondoliér Vás proveze napříč malými kanály, které probíhají celými Benátkami a do kterých je obecně vplutí zakázáno. Ostatně ani byste se do nich se svoji lodí nevešli.

i-2016-02i-2016-04i-2016-05

Termín plavby si určete dle toho, čemu dáváte přednost: pro koupání v Benátské laguně doporučujeme spíše červen až srpen, pokud chcete zažít nejpopulárnější slavnost v Benátkách – Benátský karneval, budete termínově vázáni na únor. Tato slavnost se vrací v čase do XIX. století, masky benátského karnevalu jsou skutečnými mistrovskými díly, šaty hýří plnými barvami a město zaplňuje nespoutaný rej. Jedná se o světoznámou událost, pro kterou cestovatelé váží cestu i z daleko vzdálenějších končin, než je Česká republika. Pokud si na období Benátského karnevalu bude přát loď objednat, na nic nečekejte, i v těchto termínech umí být zcela vyprodáno. Pro návštěvu památek a poznávací turistiku doporučujeme termíny pronájmů mimo hlavní sezónu, tzn. zejména duben až červen a září až říjen.

i-2016-03i-2016-09i-2016-01

Pro plavbu v okolí Benátek je však třeba disponovat alespoň základními dovednostmi při vedení plavidla. Na rozlehlých vodních plochách je nutné se držet ve vyznačených koridorech, při vplouvání do města se zase připravte na neskutečně hustý provoz, kde budete potkávat největší výletní lodě, trajekty směřující do Řecka i místní "městskou" lodní dopravu. Dokonce i sanitky, popeláři či pohřební služby zde mají své lodě. Nicméně výsledné fantastické pocity a nádherné scenérie za trochu vypětí za kormidlem rozhodně stojí :-)

rf01rf02rf03