Proč dovolená na lodi?

Lodní říční putování, jedinečné zážitky z cestování.

Bez lodního průkazu, bez zkoušek, přesto kapitánem lodě

Vše vás naučíme, na lodi zacvičíme, lodní trasu poradíme

Originální aktivní dovolená, která vás jednoduše nadchne...


  Stát se kapitánem je tak snadné...

Dovolená s lodí je pohodovou zážitkovou dovolenou pro nejširší okruh zákazníků. Na své si přijdou jak party přátel bez rozdílu věku, tak rodiny s dětmi. Princip je velice jednoduchý. Půjčíte si kompletně vybavenou obytnou motorovou loď a po dobu dovolené se plavíte po řekách, kanálech, průplavech a jezerech. Nepotřebujete žádný průkaz ani zkoušky. Vše vás naučíme  Prodej každé plavební sezóny začíná již v létě předchozího roku a nabízené kapacity se postupně zvolna zaplňují. Doporučujeme – pokud již máte svoji představu – s objednávkou příliš neotálet a využít slev za včasnou rezervaci. ČímDovolená s lodí od CK SP Praha později objednáváte, tím je výběr plavidel užší. Avšak i na poslední chvíli se obyčejně podaří nějaké volné kapacity zajistit. Vzhledem k poměrně velikým časovým rozestupům mezi objednávkou lodě a vlastním vyplutím doporučujeme pečlivě uvážit případné pojištění storna, které u nás můžete uzavřít. V případě zájmu vám rádi zašleme též klasický tištěný katalog. Zbývá se pohodlně usadit a začít vybírat vhodné plavidlo.

   Výběr vhodné lodě:

Nejmenší lodě mají obsaditelnost 2 osoby, největší pak až 12 osob. U většiny lodí je obsaditelnost vyjádřena dvěma čísly (např. 4-6), přičemž první číslo udává počet pevných lůžek v kajutách, druhé číslo pak maximální obsaditelnost, kdy jsou zbývající místa na spaní tvořena přistýlkami. Typické je vytvoření místa na spaní ve společenské místnosti rozložením sedací soupravy a spuštěním stolu. Využití maximální obsaditelnosti na jedné straně mírně snižuje komfort cestování, na druhou stranu vytváří výhodnější cenu přepočtenou na jednu osobu.

Všechna nabízená plavidla, i ta nejlevnější, jsou dostatečně vybavena pro bezproblémovou plavbu. K základní výbavě všech lodí patří: kompletně vybavená kuchyňka se sporákem a dřezem (včetně nádobí, příborů, hrnců, skleniček), tekoucí voda, oddělené splachovací WC, lednice, nezávislé topení, elektrické osvětlení a startování. Vyjma několika nejlevnějších holandských lodí je standardem též tekoucí teplá voda a sprcha. Vyjma Holandska a nejlevnějších francouzských lodí flotily "budget" jsou veškerá zahraniční plavidla vybavována lůžkovinami.

Dovolená s lodí od CK SP PrahaRozhodně se nemusíte obávat, že by některé stroje byly horší kvality. Rozdíl je především ve velikosti lodě, uspořádání kormidelny, kajut a letní paluby, úrovni výbavy a v neposlední řadě i designu. Základní koncepce je však u všech lodí velice podobná (trup ocelový či laminátový, stabilní dieselové motory, dvouokruhové chlazení, pochozí střecha, neobyčejná stabilita, nízký ponor, intuitivní ovládací prvky bez zbytečných složitostí apod.)

Výběr plavidla souvisí též s výběrem cílové destinace. Holandsko je náročnější co se plavebního provozu týká, má hustou plavební síť, malebné vesničky i osobité městské grachty. Kosmopolitní Amsterdam je opravdovým zážitkem, Frísko je svébytná provincie s nevšedním kouzlem, ale na druhou stranu je to trošku fádní placatá země, kde podle krajiny nepoznáte, jestli jste na jihu, severu nebo východu země. Francie je plavebně naprosto poklidná a krajinně velice rozmanitá země s unikátními plavebními díly, historickými kamennými akvadukty, hlubokými plavebními komorami, průplavními tunely... Rozdíly mezi středomořskými letovisky, vinařským Burgundskem, Alsaskem nebo třeba Bretaní s krajinou vřesovišť a bájných menhirů jsou zásadní. Můžete plout jednosměrně a vracet loď v jiném přístavu než ve kterém jste loď přebírali. Pořád je co objevovat, plavební síť však není tak hustá, byť se pyšní největší délkou v Evropě. Itálie je naprosto jedinečná možností plavby po Benátské laguně. Jak jinak poznat Benátky než z paluby lodě kterou si sami řídíte? Kde jinde než v Itálii zakusíte pocity mořeplavců, příliv, odliv, bez průkazu a zkoušek rozrážíte vlny slané vody obklopeni luxusními zaoceánskými koráby, to vše s možností koupání na nekonečných písečných plážích? Nicméně občasnému pohupování lodě se v Itálii nevyhnete ani při sebelepším počasí. A to jsme se vůbec nedostali k Belgii, pralinkám které si můžete koupit přímo na nábřežích, k Bruselu, Gentu či Bruggám jakožto městě milenců, které můžete obdivovat z paluby své lodě. Lodní provoz ale opět v Belgii trochu zesílí... A takto můžeme pokračovat dále, Anglie, Skotsko, Irsko, Německo, Polsko, Švédsko, Maďarsko, Portugalsko, ČR... Každá destinace má zkrátka to své a je jedině na vás, kam pohnete kormidlem svých plánů. Velice rádi vám s vhodným výběrem poradíme.  

   Objednávka plavidla - administrativní úkony:

Objednávku lodě můžete učinit nejenom prostřednictvím objednávkového formuláře, který je na těchto stránkách umístěn zde nebo v detailu každého plavidla, ale též osobně v naší kanceláři (Jankovcova 27, Praha 7),     e-mailem (sppraha@sppraha.cz) či telefonicky (281932666, 281930708, 777697043). Pokud se nechcete s výběrem lodi zdržovat, sdělte nám prosím pouze požadované parametry (počet účastníků, termín, cílovou destinaci), rádi Vám s výběrem lodi pomůžeme.

Potvrzení Vaší objednávky spolu se zálohovou fakturou a informacemi zasíláme zpravidla obratem Dovolená s lodí od CK SP Prahae-mailem, platba zálohy (ve výši 50% z ceny pronájmu) probíhá do 5 dnů od potvrzení objednávky a to v Kč nebo v EUR dle Vašeho přání. Pokud Vám na rekreaci bude přispívat zaměstnavatel či budete hradit část platby jiným než peněžním způsobem (poukázky), prosíme o uvedení této skutečnosti již při objednávce, abychom tomu přizpůsobili potřebné podklady. Stejně tak je zapotřebí ihned při objednávce uplatnit i veškeré další případné nároky na slevu (sleva věrných kapitánů, rodinná sleva, Benefity, Benefit plus apod.)

Mezi zálohou a doplatkem je v případě zájmu dostatek času na zácvikové plavby, školení, uzavírání pojištění, instruktáže, plánování tras a podobné služby, které jsou samozřejmou součástí našeho obsáhlého klientského servisu.

Doplatek probíhá cca 7 týdnů před vyplutím, termín nemusíte hlídat, sami Vás vyzveme a poskytneme veškeré informace včetně faktury na doplatek. Po doplacení plavidla vám zašleme voucher pro převzetí lodě a plánek příjezdu do domovského přístavu.

Teď zbývá jediné - vyrazit na cesty

   První den plavby:

 1. domovský přístav naleznete podle jednoduchého plánku a popisu, v recepci se prokážete voucherem
 2. dle konkrétního plavidla a daného přístavu bude projednána Vaše spoluúčast na pojištění lodě (složení vratné kauce)
 3. pokud přijedete autem, budete moci zajet až ke své lodi, aby překládka Vašich věcí byla co nejpohodlnější
 4. zaparkujete automobil na vyhrazeném místě
 5. předávací technik přístavu Vás provede po lodi a ukáže to, co od nás již budete znát
 6. v případě zájmu provede technik instruktážní vyjížďku
 7. po vyplutí je dobré si na klidném místě vyzkoušet manévrování s lodí
 8. ve většině přístavů je možné za poplatek zapůjčit jízdní kola a různé další doplňkové služby

   Plavba:

 1. během plavby je třeba hlídat stav nádrží s pitnou vodou a vodu včas dobrat
 2. užíváte si života na vodě a máte pocit, že kapitány jste se snad již narodili :)
 3. během jízdy je třeba kontrolovat zda kontrolky a budíky všech agregátů vykazují bezchybnou funkci
 4. v případě technických potíží je Vám připravena pomoci technická asistenční služba

   Poslední den plavby:

 1. je zapotřebí dbát na to, aby loď byla vrácena ve stanovenou dobu
 2. závěrečný úklid lodě probíhá různě, buď sami bezplatně, nebo pracovníky přístavu za úhradu, dle dispozic přístavu
 3. při odevzdávce dojde k vyúčtování paliva, po kontrole lodě Vám bude navrácena kauce

Uvidíte, že se vám zpět do všedního světa suchozemců bude chtít vrátit opravdu pramálo...

Sledujte nás na Instagramu  Přidejte si nás na Facebooku

 

jak-to-funguje-12015jak-to-funguje-22015jak-to-funguje-32015