Proč dovolená na lodi?

Lodní říční putování, jedinečné zážitky z cestování.

Bez lodního průkazu, bez zkoušek, přesto kapitánem lodě

Vše vás naučíme, na lodi zacvičíme, lodní trasu poradíme

Originální aktivní dovolená, která vás jednoduše nadchne...


  Španělsko

Ačkoli půjčování hausbótů v popisované oblasti je t.č. pozastaveno, popis Katalánska prozatím níže ponecháváme v původním znění.

 

Území Katalánska je pravým rájem rybářů ‐ navštivte Riba Roja d’ Ebre. Čeká na Vás přes 40 kilometrů dlouhá vodní cesta po nádherné přehradní nádrži, ve které se to jen hemží rozmanitou druhovou paletou sladkovodních ryb. Na místě Vám rádi poradí a zapůjčí potřebné vybavení.

Dle legendy se prý uprostřed uměle vytvořeného jezera čas od času objevuje popelavá hlava zvoníka z města Fayon, který před lety záhadně zmizel pod hladinou. Jedná se údajně ale o ducha hodného a laskavého. Při dovolené s rodinou si během Vašeho pobytu určitě udělejte výlet do zábavního parku Port Aventura v Tarragoně. Ve Španělsku nenajdete žádné složité plavební poměry, zdymadla, zdvihadla či jiná plavební zařízení. Obklopeni nádhernou přírodou však právě zde naleznete ten pravý rybářský ráj.

Španělsko, základna Riba Roja d’ Ebre

Domovský přístav: Riba Roja d’ Ebre

Počet plavebních komor: 0

Počet splavných kilometrů: 42

Jednosměrné plavby: ne

Nabízená plavidla: výběr nabízených lodí zde

Doporučená trasa z ČR: republiku opustíme po dálnici D5 přes Plzeň a Rozvadov, dále A6, před Mannheimem změna na A5, před hranicemi se Švýcarskem vpravo na A36 (začíná placená dálnice), dále Francií po dálnicích A39 / A42 (Lyon) / A7 / A9 a po pobřeží až do Španělska. Dále po AP7 okolo Barcelony a u Reus (konec placených dálnic) vpravo na T11. Veškeré dálnice se platí na mýtnicích (dálniční známky neexistují), lze platit v hotovosti nebo platební kartou. Účtenka pouze na vyžádání. Orientační výše dálničních poplatků pro uvedenou trasu (osobní automobil / jeden směr): 120 EUR. Placené dálnice jsou velice kvalitní s relativně slabším provozem.

Vzdálenost z hranic ČR/Německo: 1800 km

Nejbližší letiště s pravidelným spojením s ČR: Barcelona

spanelsko_2spanelsko_3spanelsko_1