Proč dovolená na lodi?

Lodní říční putování, jedinečné zážitky z cestování.

Bez lodního průkazu, bez zkoušek, přesto kapitánem lodě

Vše vás naučíme, na lodi zacvičíme, lodní trasu poradíme

Originální aktivní dovolená, která vás jednoduše nadchne...


  Polsko

Polsko je v oblasti lodní bezprůkazové turistiky destinací poměrně novou, neboť příslušná legislativa umožňující řídit loď bez průkazu a zkoušek byla schválena teprve v roce 2011. Plavby probíhají ve dvou oblastech - v okolí Gdaňsku a na proslulých Mazurských jezerech.

polsko-sppraha-2016-1polsko-sppraha-2016-2polsko-sppraha-2016-3

Při plavbě z Gdaňsku si vychutnáte všemi smysly typické ingredience Polska, jeho folklór, historii, originalitu i pestrost. Po historickém přístavním Gdaňsku navštívíte arkády v Drewnici, pevnost Malbork, jakož i Tczew, město s bohatým historickým dědictvím. Stranou nezůstane ani známé město milenců Chelmno, okusíte však i divokou nespoutanou přírodu v ryzí čistotě. Určitě si nenechte ujít kanál Elblag – Ostróda, jehož největší atrakcí je pět svážných drah pro speciální vagóny (lodní výtah), díky nimž lodě překonávají potřebný výškový rozdíl!

Polsko - mapa domovských přístavů

Oblast tisíce jezer, tak se též přezdívá proslulým Mazurským jezerům na severovýchodě Polska. Divoká příroda s hlubokými hvozdy skrývá více než 120 kilometrů vodních ploch navzájem pospojovaných průplavními kanály. Mazury však nezklamou ani návštěvníky historických zajímavostí. Najdou zde hrady řádu Německých rytířů, krásné kostely, paláce a v neposlední řadě také Hitlerův válečný stan z období druhé světové války. Celá oblast je doslova protkána stovkami kilometrů cyklostezek. Ideální podmínky pro koupání, relaxaci i sport.

Polsko s lodí - dovolená s CK SP Praha

Určitě nezapomeňte ochutnat místní gastronomické speciality jakými jsou jsou bigos (pikantní dušený pokrm, připravuje se ze zelí a z velké porce různých druhů masa a klobásek), kotlet schabovy, pierogi (velmi tradiční a oblíbené malé bílé knedlíčky, větší než ravioli s různými náplněmi jako zelí s houbami, sýr s bramborami, ovoce nebo dokonce maso) a gołąbki (kapustové závitky plněné mletým hovězím masem a někdy i rýží)

polsko-sppraha-2016-4polsko-sppraha-2016-5polsko-sppraha-2016-6

  Charakteristika plavební oblasti:

Domovské přístavy:  Gdaňsk, 2x Mikolajki

Nabízená plavidla: výběr nabízených lodí zde

Jednosměrné plavby: ne

Počet splavných kilometrů v plavební oblasti Gdaňsk: 317

Počet splavných kilometrů v plavební oblasti MJ: 248

Vzdálenost od hranic ČR: cca 700 - 800 km

polsko-sppraha-2016-8polsko-sppraha-2016-7polsko-sppraha-2016-9