Proč dovolená na lodi?

Lodní říční putování, jedinečné zážitky z cestování.

Bez lodního průkazu, bez zkoušek, přesto kapitánem lodě

Vše vás naučíme, na lodi zacvičíme, lodní trasu poradíme

Originální aktivní dovolená, která vás jednoduše nadchne...


  Portugalsko

I na samém jihozápaním cípu Evropy, v západní části Pyrenejského poloostrova, můžete strávit úžasnou dovolenou na vlastnoručně řízené lodi. Od plavební sezóny 2016 lákají k návštěvě dokonce dvě plavební oblasti. Portugalsko, to je užasná prosluněná dovolená ve fascinující zemi s rozmanitou krajinou a barvitou kulturou. 

portugalsko-2016-1portugalsko-2016-2portugalsko-2016-3

Byť Portugalsko není vůbec tradiční zemí říční turistiky a od našich hranic je poměrně vzdálené, nabízí úchvatné možnosti trávení dovolené na obytné motorové lodi. Nabízí se zde buď bezprůkazová plavba na největší přehradní nádrži Grande Lago nedaleko španělských hranic nebo plavba po řece Douro (zde je podmínka průkaz Vůdce malého plavidla).

portugalsko-2016-4portugalsko-2016-5portugalsko-2016-6

   Grande Lago

Romantická plavba po největší přehradní nádrži v Evropě, vodní ploše Grande Lago nedaleko španělských hranic.  Mapa plavební oblasti Grande LagoJejí úctyhodná délka přesahuje 80 km a díky příznivým podmínkám je domovem nesčetného množství ryb. Z toho vyplývá i „bezkomorovost“ místní plavby. Výhodou je vysoký počet slunečních dní a díky klimatu zde plavby probíhají prakticky celoročně. V nabídce jsou výhradně lodě modelové řady Nicols. Zajímavým zážitkem může být nocleh na některém z ostrovů, návštěva vesnice Luz, která po zaplavení jezerem byla na břehu znovu vybudována, nebo prohlídka hradu v Mourao z 13. století. Ideální destinace pro koupání, rybaření, pohodovou rodinnou dovolenou s dětmi. Užijte si gastronomických specialit, kouzla starobylých městeček či vesnic a celkové bezstarostné atmosféry regionu.

Domovský přístav: Amieira

Počet plavebních komor: 0

Počet splavných kilometrů: 81

Jednosměrné plavby: ne

Nabízená plavidla: viz přehled portugalských lodí

Bezprůkazová plavba: ano

portugalsko-2016-7portugalsko-2016-8portugalsko-2016-9

   Řeka Douro - plavba údolím portského vína

Douro (Rio Douro) je 925 kilometrů dlouhá řeka na Pyrenejském poloostrově. Územím Portugalska protéká v délce 213 km aby se vlila do Atlantiku. A právě v tomto místě naleznete náš druhý přístav Porto. V srdci vinic Porto Douro budete fascinováni historií a krásou této krajiny. Vinařská oblast Alto Douro je nejstarší ohraničená vinařská oblast na světě, proslavená portským vínem, vynikající kuchyní a idylickou krajinou. Nezapomenutelná plavba vás čeká na cestě od Porto Pinhao nebo v srdci údolí Douro. Neskonale nádherná řeka je splavná v délce 210km, přičemž na trase naleznete pouhých pět plavebních komor... Nejzápadnější plavební trasa Evropy vyniká svojí jedinečností, monumentální kamenné mosty, hrady tyčící se nad údolím, nekonečné vinice a krásné slunečné počasí. Co více si přát od dovolené na lodi? Plavba plná fantazie a zážitků... 

Domovský přístav: Porto

Počet plavebních komor: 5

Počet splavných kilometrů: 210 (z 213)

Jednosměrné plavby: ne

Nabízená plavidla: viz přehled portugalských lodí

Bezprůkazová plavba: ne, vyžadován průkaz VMP

Vzdálenost od hranic s ČR: cca 2500 km

portugalsko-2016-10portugalsko-2016-11portugalsko-2016-12