Proč dovolená na lodi?

Lodní říční putování, jedinečné zážitky z cestování.

Bez lodního průkazu, bez zkoušek, přesto kapitánem lodě

Vše vás naučíme, na lodi zacvičíme, lodní trasu poradíme

Originální aktivní dovolená, která vás jednoduše nadchne...


  Česká republika

I Česká republika nabízí obdobné plavby, jako kupříkladu Francie, Holandsko, Belgie nebo ostatní země, kde se plavby na motorových obytných lodí uskutečňují. To též znamená, že k vedení vybraných charterových plavidel nepotřebujete žádný průkaz ani zkoušky. V Čechách jsou možné plavby na obytných motorových lodích na Vltavě a Labi (plavby nejsou možné v úseku Ústí nad Labem - státní hranice) a na Moravě na trase zpravidla označované jako "Baťův kanál".

pujcova-lodi-cz-1pujcova-lodi-cz-2pujcova-lodi-cz-3

   Plavby na Vltavě a Labi

Pro plavby z Prahy nabízíme "Kapitánem na den" - vlastnoručně řízenou obytnou motorovou lodí  jednodenní výlet z Prahy do Roztok, podrobnosti naleznete na www.kapitanemnaden.cz , nebo "Kapitánem na dva dny": vlastnoručně řízenou obytnou motorovou lodí  dvoudenní  výlet z Prahy do Nelahozevsi (nocleh) a zpět v ceně 9000 Kč včetně paliva: info o lodi Brekken 750 naleznete zde. Další možností pro  pronájmy z Prahy je obytná loď Viking 1000: ta však po dobu plavby musí být doprovázena některým z našich kapitánů/instruktorů. Další možnosti plaveb a akcí na Vltavě naleznete na  www.vltavaslodi.cz

 Pro plavbu především po Labi nabízíme lodě Escape a Enter z Brandýsa na Labem. Těmto lodím samozřejmě není ani Vltava zapovězena a např. Praha se může stát naopak cílem Vaší plavby.

vltava-pujcovna-2016-3vltava-pujcovna-2016-2vltava-pujcovna-2016-1

   Baťův kanál

Nejmenší, nejkratší, avšak zřejmě nejznámnější plavební oblastí v ČR je tzv. Baťův kanál: jedná se o cca 60 km dlouhou plavební trasu, z čehož připadá přibližně 40 km na splavný úsek řeky Moravy a 20 km laterálního kanálu.  Lodě na Baťově kanálu jsou často jednodušší a levnější než v ostatních plavebních destinacích, určitě to však neplatí pro všechna plavidla: podívejte se např. na velmi hezky vybavenou loď Viking 800, kterou jsme do roku 2018 provozovali v Praze. 

 

 

batak-2016-1-abatak-2016-2-bbatak-2016-3-c