Proč dovolená na lodi?

Lodní říční putování, jedinečné zážitky z cestování.

Bez lodního průkazu, bez zkoušek, přesto kapitánem lodě

Vše vás naučíme, na lodi zacvičíme, lodní trasu poradíme

Originální aktivní dovolená, která vás jednoduše nadchne...


  Ostatní lodní služby

Kromě pronájmů obytných lodí se zabýváme následujícími činnostmi v oboru lodní dopravy a rekreační plavby:

 

dovolenaslodi-2015-12sluzby-ostatni-2015-1sluzby-ostatni-2015-2

   Lodní škola - kapitánské kurzy VMP

Organizujeme vzdělávací kapitánské kurzy, jejichž cílem je získání "lodního řidičáku", tzn. mezinárodního průkazu způsobilosti Vůdce malého plavidla (VMP) všech kategorií včetně příbřežní plavby. Lodní škola společnosti SP Praha je největším školícím střediskem vůdců malých plavidel v České republice. Ročně absolvuje naše školení, výcvik i zkoušky okolo 800 posluchačů. Kurzy probíhají 36x za rok (tzn. každých 14 dní víkendový kurz, 1x měsíčně večerní kurz ve všední dny), termínů praktických zkoušek je pak během roku okolo 130. K dispozici je flotila pěti školních lodí, disponujeme vlastními školícími prostory a vlastní výletní osobní motorovou lodí Jan Plezier, se kterou podnikáme první komentovanou plavbu přes plavební komoru. V řadách lektorů a instruktorů naleznete špičkové profesionály z oblasti lodní dopravy a integrovaných záchranných systémů.

Společnost SP Praha s.r.o. je právnickou osobou pověřenou Státní plavební správou k vykonání "praktických zkoušek", tzn. k ověřování praktických dovedností při vedení malého plavidla dle vyhlášky č. 42/2015 Sb., o způsobilosti osob k vedení a obsluze plavidel.

   Podrobné info o Lodní škole naleznete na www.lodniskola.cz

Od roku 2016 vydáváme vlastní edici skript vůdců malých plavidel. V roce 2018 jsme vydali navíc i kompletní samostatná Pravidla plavebního provozu a Lodní deník pro vnitrozemskou plavbu. Ročně distribujeme cca 2000 ks plavebních publikací.

   Specializovaný knižní eshop:  www.vmp-kniha.cz

 

lodniskola-sppraha2lodniskola-sppraha1lodniskola-sppraha-3

   Firemní akce, svatby, oslavy, vánoční večírky - osobní loď Jan Plezier (100 osob)

Vlajkovou lodí naší flotily je říčně námořní osobní motorová loď Jan Plezier s kapacitou 100 osob. Plavidlo disponuje dolní krytou a horní dělenou palubou s otevřenou zádí. Propojení obou palub je bezbariérové, neboť je vybaveno elektrickou zdvihací plošinou. Na spodní palubě je umístěn útulný lodní bar. Veškeré interiéry plavidla jsou vytápěné, takže je provoz plavidla celoroční. Samozřejmostí jsou prvotřídní cateringové služby zahrnující jak rauty, tak i slavnostnější servírované obědy a večeře. Loď je díky přístrojovému vybavení schopná plout v noci i při minimálních rozhledových podmínkách a to kdekoliv na evropské vodní síti.

Technické údaje lodě Jan Plezier:

  • Délka lodě 26m, šířka 4,6m
  • Maximální kapacita 100 osob
  • Doporučená kapacita 70 osob
  • Dolní paluba, počet míst 55
  • Horní paluba, počet míst 45

Loď Jan Plezier je ideálním plavidlem pro vaše firemní akce, vánoční večírky, oslavy, svatby...

   Podrobné info o lodi včetně ceníků: www.janplezier.cz

 

jan-plezier-01jan-plezier-02jan-plezier-03

   Lodní doprava - přívozy, výletní plavby

V rámci koncese "velké" lodní dopravy provozujeme rovněž oblíbený vltavský přívoz spojující obce Úholičky a Husinec a v neposlední řadě též výletní plavby. Provoz zajišťuje dvojice výletních člunů pro 2x 12 osob (Vilda I., Vilda II.)

   Linka osobní lodní dopravy:  www.privoz-uholicky.cz
  

 

lodni-doprava-3lodni-doprava-2lodni-doprava-4

   Výletní plavby pro školky

Speciální výletní plavby šité na míru mateřským školám. Projekt Školka s lodí.cz navazuje na oblíbené a úspěšné plavby nejmenších z přístavu Praha Holešovice zahájené v letech 2014 a 2015. Krátké originální výletní plavby v délce 60 nebo 120 minut na motorových jachtách nebo na veliké výletní lodi po řece Vltavě. Během roku 2023 jsme zorganizovali celkem 27 plaveb pro nejmenší námořnice a námořníky a těšíme se na ně i v sezóně 2024.

   Podrobné informace naleznete na www.skolkaslodi.cz

 

skolka-1skolkaslodi-2skolka-3

   Oslavy na lodi, rozlučky se svobodou...

Pokud hledáte originální prostředí pro uspořádání rozlučky se svobodou, oslavy narozenin, nevšední prezentace či třeba dětské oslavy na kterou se nezapomíná, pak jste u nás opět na správné adrese. Na trojici privátních motorových jachet různých velikostí umíme uspořádat atraktivní a poutavé akce, o kterých se bude ještě dlouho mluvit. Maximální obsazenost největší lodě z této flotily je 12 osob, samozřejmostí jsou cateringové služby, ozvučení plavidel, vytápěné interiéry i prostorné sluneční paluby jako stvořené pro váš tanec. Pod dohledem našich kapitánů si navíc můžete řízení lodě vyzkoušet na vlastní kůži. Netradiční pohledy z paluby lodě vás uchvátí.

    Nabídku nejoblíbenějších akcí naleznete na:

www.oslavynalodi.cz

www.partylodvalerie.cz

 

rozlucky-oslavynalodi-01rozlucky-oslavy-2rozlucky-oslavy-3

   Filmování, nabídka pro filmové štáby, fotografy...

Celoročně zajistíme čluny a motorové lodě od 5 do 26 metrů délky kdekoliv na Vltavě nebo Labi. Vytápěné, se sociálním zařízením, sprchami, jídelními kouty, kuchyňkami, kajutami... Rychlé nebo pomalé, soudobé nebo retro, s prostornými venkovními palubami až do 50m2. Některé lodě jsou vhodné i jako nosiče techniky, signální či zajišťovací lodě apod. Stejně tak nabízíme i možnost pronájmu osobní motorové lodě Jan Plezier. Dostupnost lodí včetně posádek 24 hodin denně. Lodě naší flotily jsou též využívány pro focení módních kolekcí či jiné profesionální focení v aktraktivních exteriérech.

Focení, filmování na lodích

 

sppraha-filmove-staby-1sppraha-filmove-staby-2sppraha-filmove-staby-3

   Předprodej trajektových lístků

K našim dalším činnostem patří i předprodej trajektových lístků na veškeré důležité evropské trajektové linky. Trajektové spoje lze využít nejen jako "pouhou" přepravu (tedy třeba pokud jste si pronajali loď např. v Irsku, Skotsku či Švédsku), ale i jako několika denní pohodové výlety: noc strávíte v kajutě na lodi, kde si necháte svoje věci a vydáte se na jednodenní prohlídku např. Helsink, Osla, Stockholmu, Göteborgu či třeba Newcastlu (s průvodcem nebo bez), večer se vrátíte do pohodlí své kajuty a odpolouváte...(pokud cestujete autem, můžete si ho nechat ve výchozím přístavu, kam se vrátíte, či vzít s sebou...). To jen pro příklad: v nabídce nechybí ani týdenní plavba, při které navštívíte jak Faerské ostrovy, tak Island. Prodej je samozřejmě bez jakýchkoliv příplatků či manipulačních poplatků, za ceny dopravců bez navýšení. Rádi Vám poradíme, v případě zájmu pojistíme storno, platba v EUR či v Kč, vyřídit lze osobně či na dálku... 

   Podrobné informace naleznete na www.trajektove-listky.cz

Sledujte nás na Instagramu  Přidejte si nás na Facebooku

 

t-2016-2bt-2016-1at-2016-3c

   Přehled všech našich služeb naleznete na www.sppraha.cz