Proč dovolená na lodi?

Lodní říční putování, jedinečné zážitky z cestování.

Bez lodního průkazu, bez zkoušek, přesto kapitánem lodě

Vše vás naučíme, na lodi zacvičíme, lodní trasu poradíme

Originální aktivní dovolená, která vás jednoduše nadchne...


  Itálie - Benátská laguna

Objevte Benátky a Marano a s pocitem nespoutané svobody se projeďte po mořské laguně jako pravý mořeplavci. Slunce vysoko nad hlavou, modravé dálky před přídí lodě a rackové kroužící kolem stěžně Vašeho korábu.  Nabízí se Vám 60 000 hektarů plných přírody, kulturního bohatství, jedinečné historie a jadranského klimatu. Zaposlouchejte se do šumu příboje a vyplujte. Kapitánský průkaz vlastnit nemusíte.

italie-sppraha-2016-05italie-sppraha-2016-02italie-sppraha-2016-08

Již žádné tlačenice na plážích nebo v přeplněných uličkách. Plujte na riviéru Po nebo do Brenta, navštivte nádherná města na pobřeží. Dopřejte si potěšení a udělejte i několik gastronomických zastávek. Ochutnejte ryby a korýše v malých šarmantních restauracích, vyzkoušejte jedinečnou pizzu či tiramisu s pravým espressem s pěnou barvy lískového oříšku. Samozřejmě nesmíte vynechat ani proslulá místní vína z vinařské oblasti Veneto, která těží ze specifického přímořského mikroklimatu a z dobře prosluněných poloh. Nicméně vinnou degustaci musí kapitán ponechat až na večer a definitivní zakotvení :)

italie-sppraha-2016-01italie-sppraha-2016-04italie-sppraha-2016-07

   Mapka plavební oblasti:

CK SP Praha - mapka Benátské laguny

Pro téměř námořní toulky Benátskou lagunou slouží 4 výchozí základny

italie-sppraha-2016-03italie-sppraha-2016-06italie-sppraha-2016-09

Chioggia je rybářské město na samém jižním okraji Benátské laguny. Má centrální pozici v rámci plavebních cest do oblasti Padana a Veneta, což vytváří z tohoto podmanivého „vodního“ města ideální přístav a odrazový můstek pro další plavbu po těch nejkrásnějších místech po celou sezónu. Přístav je umístěn na příhodné panoramatické pozici a zaujímá strategické místo stejně vzdálené jak od Chioggia (historické centrum - 300 m) tak od So omarina (lázeňského centra - 500m). V místě řada půvabných restaurací, kavárniček, rušná obchodní třída a po ránu určitě nezapomeňte navštívit úžasný rybí trh. Řada supermarketů v docházkové vzdálenosti. Chioggia je nejčastěji využívanou domovskou základnou. Z tohoto přístavu doplujete nejkratší cestou do centra Benátek za cca 4,5 hodiny.

Benátská laguna - dovolená s lodí, CK SP PrahaMarano je malé poklidné městečko umístěné uprostřed laguny Grado et Marano. Je vyhledávaným místem nejen vyznavačů vodní turistiky, ale též rybářů. Základna se nachází pouze 300 m od vlastního historického centra, na ostrově, který je s pevninou spojený dvěma mosty – jedním pro automobily a druhým pouze pro pěší. Od centra Benátek Vás z toho přístavu dělí necelé dva dny plavby po průplavu klikatícím se podél jadranského pobřeží.

Casier / Treviso, téměř desetitisícové souměstí žijící si poklidným přímořským životem. Plavba začíná po řece Sile, 5 km za vesnicí Portegrandi se vaše loď poprvé dotkne slané vody. V místě základny restaurace i obchod s potravinami. Do centra Benátek doplujete za jediný den.

Porto Levante, rybářská vesnice nacházející se uprostřed delty řeky Po, přírodní rezervace plné ryb a jiných vodomilných živočichů. Časté mokřiny skýtají úkryt i velmi vzácným druhům. Ideální pro milovníky rybaření. V blízkosti přístaviště možnost koupání, restaurace a nákupní možnosti jsou v nedaleké Rosolině (7 km). Do centra Benátek je to z tohoto přístavu přes 70 km, což znamená necelé 2 dny pohodové plavby

   Festa del Redentore

Pokud byste chtěli zastihnout "Festa del Redentore" - velkolepý festival s ohňostrojem, pak svoji cestu směřujte do července, kdy se třetí sobotu v měsíci tento festival koná. Budete plout spolu s všudypřítomnými gondolami, můžete uvidět i záchranku jedoucí po kanálu s modrým výstražným světlem, nebo pohřební gondoly parkující před chrámem, stejně jako malé nákladní čluny, obstarávající dopravní obsluhu "mokrých" ulic města.

   Padova

Až se nasytíte Benátek, přilehlých ostrovů, Benátské laguny a delty řeky Po, můžete se vydat Brentským kanálem do starodávné Padovy. Proplujete pšeničnými poli, vinicemi, olivovými háji a ovocnými sady. V Padově naleznete muzea, galerie, botanickou zahradu (založenou r. 1545, nejstarší v Evropě, od roku 1997 součást světového kulturního dědictví UNESCO), druhou nejstarší univerzitu v Itálii z r. 1222 a mnoho dalších historických památek: románskou baziliku sv. Antonína, palác Ragione z 13. stol., kapli Scrovegniů ze 14. stol. s Giottovými freskami. Když se podíváte na svatoantonínskou baziliku, nevyjdete z údivu nad jejími byzantskými tvary a orientální exotiku s parafrázujícími věžičkami. Svatý Antonín, sám vzor skromnosti a pokory, se těší v Padově takové úctě, že Padované postavili jemu zasvěcenou baziliku jako velkolepou tombu - náhrobek, kde je místo jeho posledního spočinutí.

italie-sppraha-2016-10italie-sppraha-2016-11italie-sppraha-2016-12

Plavba Benátskou lagunou je jedinečným zážitkem. Plavební provoz je však poměrně silný, proto všem bezprůkazovým kapitánům doporučujeme využít náš kompletní informační a zácvikový servis, aby dny dovolené byly dny opravdové pohody, klidu a relaxace. Vzhůru do Benátek, vzhůru za sluníčkem!

Domovské přístavy: Chioggia, Marano, Casier, Porto LevanteBenátská laguna - dovolená s lodí, CK SP Praha

Počet plavebních komor: 10

Počet splavných kilometrů: 550

Jednosměrné plavby: ano

Nabízená plavidla: výběr lodí zde

Specifika: silnější provoz, relativní mělkost laguny, vliv přílivu a odlivu (na vše Vás připravíme teoreticky i prakticky), odlišné značení plavebních drah oproti jiným destinacím. Plavební dráhy na širé vodní ploše jsou označeny dalbami ze tří dubových kůlů sestavených do strmého jehlanu. Pokud je trasa vyznačena pouze jednou řadou dalb, pluje se po té straně, na které je štítek s pořadovým číslem. Mimo značené trasy je velmi mělko (není výjimkou hloubka pouhých 50 cm)

 

italie-sppraha-2016-13italie-sppraha-2016-14italie-sppraha-2016-15

Doporučená cesta z ČR: republiku opustíme po dálnici D8 přes Plzeň a Rozvadov, v Německu navazující dálnici A6 vyměníme po pár kilometrech za A93, za Regensburgem A9 / Mnichov A8, do Rakouska po A93-A12, Inssbruck A13 / Itálie A22, Verona A4 směr Padova. Zde už podle jednotlivých domovských přístavů. Německé dálnice zdarma, Rakousko dálniční známka (osobní automobil na 10 dnů cca 10 EUR) + placený tunel, Itálie placené dálnice na mýtnicích - doporučujeme mít patřičnou hotovost.

Celková vzdálenost: 850 - 950 km dle domovského přístavu

italie-sppraha-2016-16italie-sppraha-2016-17italie-sppraha-2016-18