Proč dovolená na lodi?

Lodní říční putování, jedinečné zážitky z cestování.

Bez lodního průkazu, bez zkoušek, přesto kapitánem lodě

Vše vás naučíme, na lodi zacvičíme, lodní trasu poradíme

Originální aktivní dovolená, která vás jednoduše nadchne...


  Charente

Půvabná oblast dýchající historií, ve které se čas jakoby zastavil. Vyplujte z Angoulême až k oceánu, přes vinice v Cognac mezi řekami Loire a Garonne. Tok řeky Charente směrem k oceánu je velmi klidný a pohodový, nabízející úchvatné pohledy na zelená úbočí, vesničky žijící v poklidném tempu i roztomile šumící městečka s řadou kavárniček, restaurací i nákupních tříd. Charente je též oblastí vinné révy a koňaku. Návštěva palíren a sklepů, kde dochází ke zrání, Vám odhalí veškerá tajemství výroby božského moku. Na zelených údolích pak spatříte tyčící se renesanční hrady a románské kostely, které si rozhodně nesmíte nechat ujít.

sppraha-2016-fr-02sppraha-2016-fr-01sppraha-2016-fr-03

Dovolená s lodí - mapa Charente

Charente je jedna z nejkrásnějších řek Francie. Její křišťálově čisté vody jsou ideální pro rybaření a koupání, čistě zelené břehy jsou domovem množství rostlin a živočichů. Na nekonečných loukách spatříte pasoucí se dobytek, pole slunečnic pak podtrhávají půvab a polid této mírumilovné země.

sppraha-2016-fr-05sppraha-2016-fr-04sppraha-2016-fr-06

  Charakteristika plavební oblasti:

Domovské přístavy: Cognac, Jarnac, Sirevil

Jednosměrné plavby: ne

Počet splavných kilometrů v plavební oblasti: 176

Počet plavebních komor: 21

Vzdálenost od hranic ČR: cca 1400 km

Letecká doprava: nejbližší mezinárodní letiště s přímou pravidelnou linkou z ČR je v Bordeaux, cca 120 km, vlakové spojení z letiště do přístavu Cognac možné, doba jízdy 2 hodiny, jeden přestup. Nejbližší letiště kam je možné přiletět pravidelnou linkou z Paříže je Angouleme-Cognac, veškeré přístavy oblasti jsou v blízkosti (do 40 km), doporučujeme taxi nebo objednání transferu z/na letiště vozidlem přístavu (možno objednat při rezervaci plavidla)

 

sppraha-2016-fr-07sppraha-2016-fr-08sppraha-2016-fr-09

  Akvitánie

Plavba Gaskońskem po Canal de Garonne včetně svérázné říčky Baïse (řeka tisíce pokladů) je zkrátka jedinečná. Laterální kanál řeky Garonne včetně zmiňované říčky Baïse a dolního toku řeky Lot nabízejí množství zajímavých a obdivuhodných míst ‐ zmiňme alespoň zcela unikátní mimoúrovňové křížení obou plavebních cest. Dejte si chvilku na čas a ochutnejte poklady vzešlé z této země a nechte se unášet do lůna čisté přírody. Akvitánie Vám umožní prožít plavbu, která Vás nadchne. Objevte starobylá města, středověké tržiště a nádherné zámky v kontuře krajiny kukuřičných polí, sadů a do vinné révy oděných strání. Akvitánie, to je symbióza kultury a špičkové gastronomie.

Dovolená s lodí - mapa Akvitánie

Nedaleko Montechu je použita zcela unikátní, do dnešních dnů funkční, technologie vzdouvacího žlabu. Jedná se o jediné provozní zařízení tohoto typu na světě! Rekreační lodě a lodě do 30 m délky použijí pět klasických plavebních komor. Přijíždějící hotelové a výletní lodě o délce 30 - 37 metrů však odbočí z hlavní plavební dráhy a použijí šikmý betonový žlab, v němž se pohybuje stěna vzdouvající vodu. Tato stěna je zavěšena mezi dvojici dieselových lokomotiv (na každém břehu jedna), které zajišťují potřebný pohyb a doslova hrnou před sebou vodní klín, na kterém loď pomalu stoupá vzhůru ke klasickým horním vratům. Na světě byly vybudovány pouze dva vzdouvací žlaby, tento u Montechu byl postaven v roce 1973. Každá proplavená loď se zapíše do slavnostní knihy. Ročně se takto proplaví asi 50 lodí.

   Charakteristika plavební oblasti:

Domovské přístavy: 6 základních přístavů, viz mapka

Jednosměrné plavby: ano (např. 14 dnů dlouhá plavba Capestang - Moissac)

Počet splavných kilometrů v plavební oblasti: 296

Počet plavebních komor: 81

Vzdálenost od hranic ČR: cca 1400 km

Letecká doprava: nejbližší mezinárodní letiště s přímou pravidelnou linkou z ČR je v Toulouse, doporučujeme taxi nebo objednání transferu z/na letiště vozidlem přístavu (možno objednat při rezervaci plavidla)

sppraha-2016-fr-12sppraha-2016-fr-11sppraha-2016-fr-13