Proč dovolená na lodi?

Lodní říční putování, jedinečné zážitky z cestování.

Bez lodního průkazu, bez zkoušek, přesto kapitánem lodě

Vše vás naučíme, na lodi zacvičíme, lodní trasu poradíme

Originální aktivní dovolená, která vás jednoduše nadchne...


  Brugge

Brugy (Brugge, Bruges) jsou krásným historickým městem na severozápadě Belgie. Jsou správním i kulturním centrem provincie Západní Flandry, počet obyvatel dosahuje čísla 120 tisíc. 

brugge-sppraha-2016-01brugge-sppraha-2016-02brugge-sppraha-2016-03

Brugge – hlavní město Flander, je přezdíváno Šípkovou Růženkou Evropy. Toto bohaté renesanční město ztratilo před pěti sty lety svůj vliv a význam, neboť naplaveniny řeky Zin jej oddělily od moře a tím i od zdrojů živobytí. Úlohu hospodářského hlavního města země rychle převzaly Antverpy. V roce 1907 byl však k městu připojen druhý mořský přístav Zeebrugge a Bruggy se ze svého spánku probudily. Výsledek je z dnešního pohledu unikátní, renesanční architektura severu je zde zachována lépe než kdekoli jinde v Evropě. Pozoruhodné fasády se odrážejí v romantických průplavech, kočáry tažené koňmi rachotí po dláždění, labutě plachtí nad klidnými vodami Minne - celé město vzbuzuje dojem živoucího muzea. Město je též někdy nazýváno Benátkami severu pro svoji síť městských grachtů, které vodou zásobuje vydatná řeka Reie.

   Plánek městských grachtů:

Plavební mapa

 

brugge-sppraha-2016-07brugge-sppraha-2016-09brugge-sppraha-2016-08

Při plavbě městem se posádkám lodí naskýtají nádherné pohledy a díky tomu, že tranzitní kanál Gent - Oostende obkrouží téměř celé centrum města, podniknete vyhlídkovou jízdu ještě dříve, než se vaše noha dotkne suché pevniny. Při kotvení doporučujeme zůstat stát v přístavišti vybudovaném poblíž zrušené plavební komory Coupuresluis. Zakotvíte tak v samém centru města. U vjezdu do přístavu se nenechte mýlit atypickým zvedacím mostem, jehož mostovka je zavěšena na lanech navíjejících se na obří bubny. Člověk by téměř nabyl dojmu, že tato konstrukce se nemůže pohnout, ale opak je pravdou. Obsluha mostu a správce přístaviště v jedné osobě sídlí v první lodi po pravé straně. Další podrobné informace o plavbě Vám samozřejmě poskytneme v rámci informačního balíčku a návrhu plavební trasy.

brugge-sppraha-2016-04brugge-sppraha-2016-05brugge-sppraha-2016-06